Wyniki głosowań
Wyniki głosowań na posiedzeniu "XXII Sesja RAdy Gminy".
zmiana porządku obrad- dodanie punktu w brzmieniu: "Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Poświętne na lata 2021-2028""- druk nr 153
przyjęto
(w. bezwzględna)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
13 | 1 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | wstrzymał się |
9 | Tomasz Brogowski | za |
10 | Sławomir Rosłon | za |
11 | Aldona Szulich | za |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | za |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
wniosek radnego Podlesia o zakończenie dyskusji
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
10 | 0 | 4 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | przeciw |
9 | Tomasz Brogowski | przeciw |
10 | Sławomir Rosłon | przeciw |
11 | Aldona Szulich | za |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | przeciw |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
zmiana porządku obrad- dodanie punktu w brzmieniu: "Projekt uchwały w sprawie odwołania radnego z funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Poświętne- druk nr 154".
przyjęto
(w. bezwzględna)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
9 | 1 | 4 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | przeciw |
9 | Tomasz Brogowski | przeciw |
10 | Sławomir Rosłon | wstrzymał się |
11 | Aldona Szulich | przeciw |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | przeciw |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
zmiana porządku obrad- dodanie punktu w brzmieniu: "Projekt uchwały zmieniającej Uchwałę Nr II/3/2018 Rady Gminy Poświętne z dnia 30 listopada 2018r. w sprawie powołania imiennego i ilościowego składu osobowego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Poświętne- druk nr 155
przyjęto
(w. bezwzględna)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
10 | 2 | 2 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | przeciw |
9 | Tomasz Brogowski | przeciw |
10 | Sławomir Rosłon | wstrzymał się |
11 | Aldona Szulich | wstrzymał się |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | za |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
zmiana porządku obrad - dodanie punktu w brzmieniu: " projekt uchwały w sprawie wyboru przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Poświętne- druk 156.
przyjęto
(w. bezwzględna)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
10 | 2 | 2 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | przeciw |
9 | Tomasz Brogowski | przeciw |
10 | Sławomir Rosłon | wstrzymał się |
11 | Aldona Szulich | wstrzymał się |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | za |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
zmiana porządku obrad- dodanie punktu w brzmieniu : " Projekt uchwały w sprawie odwołania radnego z funkcji przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji"- druk nr 157
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
8 | 2 | 4 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | wstrzymał się |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | wstrzymał się |
9 | Tomasz Brogowski | przeciw |
10 | Sławomir Rosłon | przeciw |
11 | Aldona Szulich | przeciw |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | przeciw |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
zmiana porządku obrad- dodanie punktu w brzmieniu " Projekt uchwały zmieniającej Uchwałę Nr II/5/2018 Rady Gminy Poświętne z dnia 30 listopada 2018r. w sprawie powołania imiennego i ilościowego składu osobowego stałych Komisji Rady Gminy- druk nr 158
przyjęto
(w. bezwzględna)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
10 | 2 | 2 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | wstrzymał się |
9 | Tomasz Brogowski | przeciw |
10 | Sławomir Rosłon | przeciw |
11 | Aldona Szulich | wstrzymał się |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | za |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
Głosowanie nad zdjęciem z porządku obrad projektu uchwały zmieniającej Uchwałę Nr II/5/2018 Rady Gminy Poświętne z dnia 30 listopada 2018r. w sprawie powołania imiennego i ilościowego składu osobowego stałych Komisji Rady Gminy.- DRUK NR 152
przyjęto
(w. bezwzględna)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
12 | 1 | 1 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | wstrzymał się |
9 | Tomasz Brogowski | przeciw |
10 | Sławomir Rosłon | za |
11 | Aldona Szulich | za |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | za |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
Zmiana porządku obrad- dodanie punktu w brzmieniu: Projekt uchwały w sprawie wyboru przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji"- druk nr 159
przyjęto
(w. bezwzględna)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
9 | 2 | 3 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | wstrzymał się |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | wstrzymał się |
9 | Tomasz Brogowski | przeciw |
10 | Sławomir Rosłon | przeciw |
11 | Aldona Szulich | przeciw |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | za |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
Przyjęcie porządku obrad.
przyjęto
(w. bezwzględna)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
10 | 2 | 2 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | wstrzymał się |
9 | Tomasz Brogowski | przeciw |
10 | Sławomir Rosłon | przeciw |
11 | Aldona Szulich | za |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | wstrzymał się |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
Głosowanie nad przyjęciem projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Poświętne na lata 2021-2028- druk 153
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
10 | 3 | 1 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | wstrzymał się |
9 | Tomasz Brogowski | wstrzymał się |
10 | Sławomir Rosłon | przeciw |
11 | Aldona Szulich | wstrzymał się |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | za |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
Głosowanie nad przyjęciem projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2021 r. – DRUK NR 147
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
12 | 2 | 0 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | wstrzymał się |
9 | Tomasz Brogowski | wstrzymał się |
10 | Sławomir Rosłon | za |
11 | Aldona Szulich | za |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | za |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
Głosowanie nad przyjęciem projektu uchwały w sprawie utworzenia samorządowego zakładu budżetowego o nazwie "Zakład Gospodarki Komunalnej w Poświętnem". – DRUK 148
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
12 | 2 | 0 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | wstrzymał się |
9 | Tomasz Brogowski | wstrzymał się |
10 | Sławomir Rosłon | za |
11 | Aldona Szulich | za |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | za |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
Głosowanie nad przyjęciem projektu uchwały w sprawie przekształcenia oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Międzylesiu oraz utworzenia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Międzylesiu.- DRUK NR 149
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
14 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | za |
9 | Tomasz Brogowski | za |
10 | Sławomir Rosłon | za |
11 | Aldona Szulich | za |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | za |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
Głosowanie nad przyjęciem projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Poświętne”.- DRUK NR 150
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
13 | 1 | 0 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | za |
9 | Tomasz Brogowski | wstrzymał się |
10 | Sławomir Rosłon | za |
11 | Aldona Szulich | za |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | za |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
Głosowanie nad przyjęciem projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Raportu z wykonania Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Poświętne za lata 2019 – 2020”.- DRUK NR 151
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
12 | 2 | 0 | 0 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | za |
9 | Tomasz Brogowski | wstrzymał się |
10 | Sławomir Rosłon | wstrzymał się |
11 | Aldona Szulich | za |
12 | Artur Elsner | za |
13 | Marcin Skonieczny | za |
14 | Teresa Chacińska | za |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
Przyjęcie Projektu uchwały sprawie odwołania radnego z funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Poświętne – druk nr 154
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
8 | 2 | 3 | 1 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | wstrzymał się |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | przeciw |
9 | Sławomir Rosłon | wstrzymał się |
10 | Aldona Szulich | przeciw |
11 | Artur Elsner | za |
12 | Marcin Skonieczny | przeciw |
13 | Teresa Chacińska | za |
14 | Tomasz Brogowski | nieoddany |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
Przyjęcie projektu uchwały zmieniająca Uchwałę Nr II/3/2018 Rady Gminy Poświętne z dnia 30 listopada 2018r. w sprawie powołania imiennego i ilościowego składu osobowego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Poświętne – druk nr 155
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
9 | 1 | 3 | 1 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | przeciw |
9 | Sławomir Rosłon | wstrzymał się |
10 | Aldona Szulich | przeciw |
11 | Artur Elsner | za |
12 | Marcin Skonieczny | przeciw |
13 | Teresa Chacińska | za |
14 | Tomasz Brogowski | nieoddany |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
w sprawie wyboru przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Poświętne
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
11 | 0 | 2 | 1 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | przeciw |
9 | Sławomir Rosłon | przeciw |
10 | Aldona Szulich | za |
11 | Artur Elsner | za |
12 | Marcin Skonieczny | za |
13 | Teresa Chacińska | za |
14 | Tomasz Brogowski | nieoddany |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
Przyjęcie projektu uchwały w sprawie odwołania radnego z funkcji przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji- druk nr 157
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
8 | 2 | 3 | 1 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | wstrzymał się |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | wstrzymał się |
9 | Sławomir Rosłon | przeciw |
10 | Aldona Szulich | przeciw |
11 | Artur Elsner | za |
12 | Marcin Skonieczny | przeciw |
13 | Teresa Chacińska | za |
14 | Tomasz Brogowski | nieoddany |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
Przyjęcie projektu uchwały zmieniającej Uchwałę Nr II/5/2018 Rady Gminy Poświętne z dnia 30 listopada 2018r. w sprawie powołania imiennego i ilościowego składu osobowego stałych Komisji Rady Gminy – druk nr 158
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
9 | 2 | 2 | 1 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | za |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | wstrzymał się |
9 | Sławomir Rosłon | przeciw |
10 | Aldona Szulich | wstrzymał się |
11 | Artur Elsner | za |
12 | Marcin Skonieczny | przeciw |
13 | Teresa Chacińska | za |
14 | Tomasz Brogowski | nieoddany |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |
w sprawie wyboru przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji
przyjęto
(w. zwykła)
Głosy za | Głosy wstrzymujące | Głosy przeciw | Głosy nieoddane | Nieobecni |
---|---|---|---|---|
11 | 0 | 2 | 1 | 1 |
Nr | Imię i nazwisko | Głos |
---|---|---|
1 | Mariusz Podleś | za |
2 | Wiesław Rozbicki | przeciw |
3 | Jan Rogala | za |
4 | Zbigniew Żołek | za |
5 | Dawid Strzelecki | za |
6 | Iwona Matejek | za |
7 | Andrzej Orych | za |
8 | Bogdan Ulejczyk | za |
9 | Sławomir Rosłon | przeciw |
10 | Aldona Szulich | za |
11 | Artur Elsner | za |
12 | Marcin Skonieczny | za |
13 | Teresa Chacińska | za |
14 | Tomasz Brogowski | nieoddany |
15 | Leszek Błaszczak | nieobecny |